תיאטרון רב תרבותי הגליל

תיאטרון רב תרבותי הגליל

תיאטרון רב תרבותי הגליל הוא תיאטרון רב תרבותי בו עובדים יחדיו אמנים מקצועיים, ערבים ויהודים. התיאטרון הוקם במסגרת פעילותה של עמותת "אדם נוף" שעוסקת בתחומי חברה וסביבה. התיאטרון מחפש דרך תקשורת בה השפה לא תהווה מכשול, על מנת להעניק לקהל רב לשוני את הסיכוי להיפגש וליהנות מההצגה יחדיו.

על הגבול

ההצגה מתרחשת באולם רגיל - חלל ריק (10מ על 10מ) ללא במה. בתוכו אנו בונים חלל במיוחד עבור ההצגה, הקהל ממוקם במרכז החלל וההצגה מתרחשת סביבו ב- 360 מעלות בצורת "זירה הפוכה". ההצגה מפעילה את הקהל באופן אקטיבי. זוהי הצגה לנוער ומבוגרים המתמודדת עם סוגיית הגבולות, איפה עובר הקו המפריד בין החופש לבין הכבוד לאחרים? חלק מהתפתחות בני הנוער כרוכה בחיפוש מבלבל אחרי גבולות, איפה מתחיל וניגמר הגבול? בני הנוער מגדירים את עצמם ברגע שהם יוצרים את גבולותיהם. המדינה מגדירה את עצמה כאשר היא יוצרת את גבולותיה. האנושות קובעת את עתידה כאשר היא מגדירה את הגבול בין צרכיה ביחס לצרכי הטבע. הנוער יצא לחיים עצמאים כאשר יגדיר איפה עוברים הגבולות בינו לבין הוריו... חוסר בגבולות יוצר התדרדרות וכאוס, הכתבה בכוח של גבולות גורמת לדיקטטורה ותסכול. אייך ליצור את הגבולות שלנו? הצגה ללא מילים המשלבת תיאטרון חפצים, תיאטרון בובות ושחקנים. מטפלת בנושאי הגבולות בצורה הומוריסטית, פתוחה ואסוציאטיבית. משוחקת ע"י קבוצת שחקנים יהודים וערבים.

 

הציורים של צופיה

התרחשות תאטרלית רב תחומית המשלבת שחקנים, תיאטרון בובות, תיאטרון שחור ועשית וידיאו מול הקהל. ההצגה מבוססת על סדרת ציורים שצופיה , נערה בת 16, ציירה בהולנד כשגרה במסתור מהנאצים בתקופת המלחמה. דרך שימוש בציורים בטכניקות ויזואליות שונות, מספרת ההצגה את סיפור חייה של צופיה באותה תקופה. צופיה היתה בתה של קלרה אשר פינקהוף, סופרת ילדים מוכרת. בתקופה לפני שקלרה נשלחה למחנות ההשמדה וצופיה ירדה למסתור, הן פרסמו יחד סדרת סיפורי ילדים שנכתבו על ידי קלרה ואוירו ע'י צופיה. סיפורים אלו פורסמו בעיתון היהודי השבועי באמסטרדם. צופיה עצמה גדלה להיות ציירת.

אפרת הדני, שחקנית, בובנאית ופסלת, ביתה של צופיה, נכדתה של קלרה, משחקת בהצגה ומספרת את סיפור אימה. מהמפגש בין אפרת הדני ופבלו אריאל, במאי ושחקן בהצגה, נוצרה הצגה המשתמשת בשפה מיוחדת במינה ומפגישה שלושה דורות של נשים יוצרות. ההצגה ברובה חזותית ומשתמשת במינימום של מילים, מלווה בתרגומים לשפות שונות, ומאפשרת להופיע מול קהלים דוברי שפות שונות. המופע מיועד לבני נוער,חיילים ומבוגרים.

ההצגה הזוכה בפסטיבל חיפה2007

 

שכנים

שכנים היא הפקה של שני אומנים חברים ושכנים. ווסים בשארה, מוזיקאי ופבלו אריאל, שחקן, נפגשים לדיאלוג אינטימי ללא מילים. הצגה הבנויה כספר שירה לא מילולי. כל "דף" הוא עולם בפני עצמו, חלק מדפי הספר הם מוזיקה, אחרים הם "תאטרון חפצים".

ווסים בשארה – נולד בישראל בעיר הערבית תרשיחא, הוא נחשב לאחד המוזיקאים היותר מוכשרים בתחום המוזיקה הערבית הקלאסית. הקריירה שלו כוללת השתתפות בהפקות שונות של מוזיקה ערבית קלאסית, מוזיקה ישראלית והפקות לתאטרון בישראל ומחוצה לה.

פבלו אריאל - שחקן ובמאי תיאטרון, הופיע עם הצגת היחיד שלו בכל רחבי העולם, ביים וכתב הצגות רבות לילדים ומבוגרים. משנת 1991 עבד פבלו אריאל עם תזמורות סימפוניות שונות בישראל כגון: התזמורת הסימפונית בירושלים, התזמורת הפילהרמונית הישראלית, וכמו כן עם תזמורות בחו"ל כשחקן, במאי ותסריטאי בקונצרטים למשפחה.

 

וידאו
תמונות
תיאטרון רב תרבותי הגליל
הציורים של צופיה
פבלו אריאל
על הגבול
על הגבול
ווסים בשארה ופבלו אריאל