טניה וינוקור

Tania Vinokur - טניה וינוקור

 טניה וינוקור
מוסיקאית - רקדנית - כנרת

     
בגיל 27 הספיקה טניה וינוקור להשתתף בהפקות בימתיות רבות בארץ ובעולם - ככנרת, רקדנית או שניהם גם יחד.

טניה וינוקור מגיעה מרקע קלאסי ככנרת וכרקדנית בלט, למדה באקדמיה למוסיקה בתל אביב ובאקדמיה למחול בירושלים. בגיל צעיר התאהבה בסגנון הפלמנקו, זכתה במלגה בתחרות ע"ש עדי אגמון והרחיקה עד ספרד להמשיך לנגן, לרקוד ולהתעמק בסגנון. כשחזרה ארצה הצטרפה ללהקת מיומנה עימה הופיעה בארץ  וברחבי העולם עם המופע "מיומנה" ומאוחר יותר עם המופע "בחונטוס".
הקימה את להקתה "תיאטרון פלמנקו פיוז'ן" המונה תשעה מוסיקאים ורקדנים שקדה על מופע "סינקו" שעלה בהצלחה בפסטיבל "מחולוהט", צוותא, תיאטרון ירושלים, הרצליה רחובות ועוד, וכיום במקביל מציגה את המופע "קוודרוס" (תמונות) שכבר עלה בהצלחה בפסטיבל הרנאסנס 09, צוותא תל-אביב, רמת השרון ובלטרון.  
בארץ התבלטה טניה וינוקור גם בזכות היותה כנרת כמו גם רקדנית ולצד הקריירה שלה כיוצרת הוזמנה טניה וינוקור להתארח ולהשתתף ע"י אמנים והרכבים רבים מז'אנרים מגוונים: הכנר הברזילאי ריקרדו הרץ, דויד ברוזה  בסיבוב ההופעות "האשה שאיתי - 25 שנה", "מטבוחה פרוג'קט", ההרכב האלקטרוני/מוסיקת העולם, עם תזמורת רשות השידור בפסטיבל לאדינו, עם הזמרת גליקריה, תיאטרון "האידישפיל", המופע האירי "אש קלטית", דפנה דקל ועוד. 

 

 

 Cinco5
טניה וינוקור ולהקתה "תיאטרון פלמנקו פיוז'ן"
"סינקו" (חמש בספרדית) הוא מופע פלמנקו יחיד מסוגו, המפגיש בין מוסיקה, שירה, וידאו וריקוד. המופע מתאר באופן אבסטרקטי את סיפורן של ארבע נשים בעלות אופי, יחסים וקונפליקטים שונים. כל אישה במופע היא שלב בתהליך השלמה, ומאפייניה הפיסיים והרוחניים באים לידי ביטוי באחד מארבעת יסודות הטבע. בשיאה של היצירה מתאחדות הארבע ונולדת האישה החמישית, היא האתר, הנפש  והנשמה האלוהית בכל אחד מאיתנו, מאוזנת ושלווה. "סינקו" משלב מוסיקת פלמנקו מסורתית עם יצירות מקוריות של טניה וינוקור המושפעות מסגנונות שונים- ג'אז, קובני, טנגו, כמו כן משתלב הוידאו ארט והריקוד, וכל אלה יוצרים שפה חדשה ומרתקת הסוחפת לתוך עולמן של חמש הנשים.

סינקו הציג באולמות "צוותא"  תל-אביב, "ויקס" רחובות, בית התרבות בעומר, היכל התרבות תל-אביב ופתח תקווה, תיאטרון ירושלים וכן בפסטיבלים כגון: "מחולוהט" בסוזן דלל, "פסטיבל על הים" (הרצליה), ועוד. לאורך הזמן התארחו במופע אמנים גדולים כגון פסנתרן הג'אז לאוניד פטשקה, אמן הגיטרה דיויד ברוזה ואמן הוידאו זוהר רון. כמו כן המופע אושר על-ידי ועדות המוסיקה והמחול של סל תרבות.

 • "...המופע לכל אורכו מדהים ועוצר נשימה..." (שי טוכנר / קהילות Ynet)
 • "סינקו הינו מופע פלמנקו רב תחומי יחיד מסוגו המביא לבמה אמנות ללא גבולות וללא מסגרות" (ליהי מימון / Dance Life)

 

יצירה ריקוד וכינור: טניה וינוקור, גיטרה: אליאב אובל, קחון: ניסן ראובן, בס: סלויק שולמן, שירה: ורדית לוסקי, חליל: מרסלו זובר, רקדנים – פלמנקו: יגאלי יהודה, אילן מילר, טנגו: רונן חייט

 

 טניה וינוקור פלמנקו Cinco5

 

"Cuadros" תמונות
מופע פלמנקו מהפנט ורב עוצמה שכולו אש תשוקה ונשמה

חוויה חושנית המשלבת באופן ייחודי בין תרבויות ואומנויות שונות. המופע הסוער סוחף את הקהל למסע בין מקצבי הפלמנקו הקסומים בליווי מוסיקה חיה ותלבושות ססגוניות בשילוב סגנונות מוסיקאליים ותנועתיים מרחבי העולם.

בין היצירות המוסיקאליות מוצגים ריקודים ספרדיים וקטעים מוסיקאליים עממים העוברים כבר שנים רבות מפה לאוזן. את המסורתיות של המקצבים והמבנים המוסיקאליים  עוטפים עיבודים עכשויים להרכב כלי בו נשמע השילוב בין האותנטיות לבין יצירות מקוריות של טניה וינוקור המביאה השפעות מהמוסיקה הקלאסית, ג'אז, מקצבים לאטיניים ומהמוסיקה היהודית. עם המוסיקה משתלב הריקוד, גם הוא עובר מהקטעים המסורתיים הנרקדים ברחובות ספרד לתנועתיות היוצרת שפה חדשה. יחדיו, הצלילים והתנועות מציירים את התמונות מספרד וסביבתה לאורך המופע...

משתתפי "תיאטרון פלמנקו פיוז'ן":

 • טניה וינוקור - ריקוד וכינור
 • אליאב אובל – גיטרה
 • ניסן ראובן – קחון וכלי הקשה
 • סלויק שולמן – גיטרה בס
 • ורדית לוסקי – שירה
 • מרסלו זובר - חליל

 

 טניה וינוקור Cuadros

 

כתבות על טניה וינוקור ומופעיה


שיעורי פלמנקו

 • קבוצת מתחילים נשים וגברים
 • קבוצת בינוניים/רקדנים
 • קבוצת מתחילות - ילדות (כיתות ד' ומעלה)


ליצירת קשר:
נייד:      0545-816469
טל':       072-2314760
מייל: tanvino@gmail.com
פקס:     072-2314799 

 
אודיו
Paseando
GreenSleeves
Cuerdas - Tango
Aether - Buleria
וידאו
תמונות
טניה וינוקור ורונן חייט - טנגו
Tania Vinokur - טניה וינוקור
טניה וינוקור- Tania Vinokur
טניה וינוקור - Tania Vinokur
טניה וינוקור - Tania Vinokur
Tania Vinokur - טניה וינוקור
Tania Vinokur - טניה וינוקור
טניה וינוקור Cuadros
טניה וינוקור פלמנקו Cinco5