נגה תמיר - הרצאות זמר

נגה תמיר - הרצאות זמר

נגה תמיר - "חסד השיר" - חלוציות בשדות הזמר

 כששיר הזמר הישן והטוב מושר בהקשרו ההיסטורי, בהקשרו הרעיוני והאמנותי נרקמת לה – הרצאת הזמר. השיר מספר את סיפורו, והסיפור שר את שירו – וביחד הם משוררים את תקופתם: תקופה בראי שירייה – שירים בראי תקופתם. הרצאת הזמר מזמינה את משתתפיה להצטרף בשירה, להתענג על השיר המוכר והאהוב, לגלות אותו שוב ולהתרגש ממנו מחדש.

 הרצאת-הזמר עם נגה תמיר מתאימה לכל מי שאוהב לשיר את "השירים של אז" ואת הריגוש שהם נושאים בחובם.

כל הרצאת-זמר עם נוגה תמיר מתוכניות "חסד השיר" משקפת את ביטויי החלוציות בזמר העברי מזווית שונה: שירי התיישבות, נשים חלוצות, שירי ילדים, שירי חג ועוד.

האירוע כולל: הנחיה (דברי קישור), הובלת שירה בציבור, ליווי מוסיקלי ומצגת / שירון של מילות השירים ותמונות רקע.

 ניתן לשלב את הרצאת-הזמר מתוכניות "חסד השיר" עם נגה תמיר במסגרת ערבי זמר, אירוע משפחתי, ימי עיון וכנסים מקצועיים, טיול מאורגן, ימי גיבוש, ועוד.

 
נגה תמיר - הרצאות זמר

נגה תמיר - הרצאות זמר

נגה תמיר - הרצאות זמר

נגה תמיר - הרצאות זמר

לצפיה בווידאו נא להקליק

 

  "שירֵנוּ מִנִי אז"

 

 

 

הרצאת-זמר בשילוב שירה בציבור וקטעי משחק הומוריסטיים מהווי החלוצים.

שירי הזמר של תקופת "חומה ומגדל" וההתיישבות בעמק כביטוי מוסיקלי של החוויה החלוצית, וכיצירה מוסיקלית חלוצית בפני עצמה. שירים פרי עטם של מלחינים ארצישראליים, שהיו מעצבי תרבות ומעצבי זהות מוסיקלית ייחודית היונקת ממגוון מקורות התרבות היהודית ומתערה (מחדש?) בנוף הצלילי המקומי.

 

 
 

  "שירוֹ של סבא"

 

מסע זמר אישי בעקבות סיפור חייו של סבא שמואל שלי. תחנות דרך מסבלות הגורל הפרוע באירופה של ראשית המאה ה-20, דרך ההכשרה התנועתית ועד להגשמה החלוצית בקיבוץ – דרכם (ושירם) של חלוצים רבים כמותו.

 

 

  "התשמע קוֹלן"

 

הרצאת-זמר המשלבת שירה בציבור וקטעי יומן מעולמן של נשים חלוצות ויוצרות בתקופה של "טרום המדינה". שירים החושפים בגוף ראשון-נשי את חווית החלוציות:  עזיבת הבית, קשיי ההגירה והקליטה, האימהות בתקופות מאורעות הדמים, אהבת המולדת וגיבוש זהות החלוצה, שירי האהבה הנרקמים "בין דגניה לכנרת" ובינות לנופים תנכ"יים עתיקים-חדשים. הצצה מוסיקלית-ספרותית והיסטורית אל מאחורי הצלילים של הלחן, כביטוי מוסיקלי של היצירה המילולית וכיצירה מוסיקלית בעלת אמירה ייחודית ומקורית משל עצמה.

 

 

 

 

"אז יש לנו ארץ... ויש לנו

      שיר"

 

פועלם החלוצי של גננות, מורים, משוררים ומלחינים שמצאו, אימצו והמציאו את שירי הילדים הראשונים.

 

  "...זה ההולם זה הפעם"

    על צלצולי-פעמונים ופעמי-צלילים

 

הרצאת-זמר קצרה בהשראתו של "גן פעמוני ההתיישבות" החדש, שנחנך באתר המשוחזר "חומה ומגדל".

אילו פעמונים הדהדו בזמר העברי של שנות העשרים והשלושים? אילו צלצולים נתנו את צלילם לשירי הזמר של תקופתם וכיצד הלחינו את צלצול הפעמון לשיר בטרם היות השיר לצלצול ("הרינגטון")...


 

"אור לנו! דרור לנו!  

שירי חנוכה מעבירים את הנס מהימים ההם לזמן הזה.

 

הרצאת-זמר חגיגית אודות עיצובו מחדש של חג החנוכה הארצישראלי בשיריו ובנגינותיו. על הנסים והנפלאות שחוללו משוררים ומלחינים בבואם לבטא את רעיונות האור, הדרור, הגבורה והתקומה של זמנם.

 

להזמנות: נגה תמיר 7991614–050 או בשליחת מסר אישי מהקישור למעלה.

תמונות
נגה תמיר - הרצאות זמר
נגה תמיר - הרצאות זמר
נגה תמיר - הרצאות זמר
נגה תמיר - הרצאות זמר
נגה תמיר - הרצאות זמר
נגה תמיר - הרצאות זמר
נגה תמיר - הרצאות זמר
נגה תמיר - הרצאות זמר