נועם וזאנה

עטיפת האלבום Daily Sketch
נועם וזאנה היא זמרת יוצרת בתנועה, גדלה בבאר שבע אבל כיום גרה ויוצרת באירופה. היא מופיעה באירופה, הודו, סין וארה"ב. נועם היא היחידה בעולם שמנגנת בהופעות הסולו שלה בטרומבון ובפסנתר. בו זמנית (!) . אלבום הבכורה שלה Daily Sketch שיצא במאי 2011 בהולנד, בלגיה ולוקסמבורג, מציג סגנון פופ ייחודי בו נועם מגישה, באנגלית רהוטה, שירים שהם כמו סרטים קצרים שמקרבים את המאזין ללבה ואל חייה. בסוג של סגירת מעגל, הופק האלבום תחת הלייבל הבאר שבעי "קומבו הפקות".

פרסים ותחרויות:
"להיט השבוע", רדיו מורטלה, הולנד, מאי 2011
"מוייה נוטן" הולנד 2010
השיר החדש הטוב ביותר, עבור השיר Personality רדיו 2, הולנד 2010
פרס הנרי מארטו, גרמניה 2010
מקום ראשון בתחרות ASF הולנד, 2010
פרס הברונית, הולנד 2009
פרס KH, שווייץ 2008
פרס קרן שרת, אמריקה-ישראל 2002-2008, שש שנים ברציפות

נועם וזאנה, נולדה בירושלים אבל גדלה באר שבע. בגיל שלוש בקשה מהוריה מיקרופון והחלה ללמוד פסנתר בגיל חמש. בגיל 12 היא הוסיפה את הטרומבון לארסנל שלה ואמרה לאביה "זה הכלי שייקח אותי לחו"ל". אחרי שירות מלא בתזמורת צה"ל כטרומבוניסטית ולימודים באקדמיה למוסיקה בירושלים, היא נסעה להולנד והמשיכה את לימודיה בקונסרבטוריון באמסטרדם. אחרי השנה השלישית היא עזבה את הלימודים כדי להתרכז בקריירת הסינגר סונגרייטר שלה.

ההתחלה היתה צנועה. היא עמדה ברחבת "דאם סקוור" באמסטרדם במינוס 4 מעלות ושרה תוך כדי שהיא מלווה את עצמה במחיאות כפיים בלבד... "היה לי כל כך קר" מספרת נועם "אבל עמדתי שם ונתתי את הלב, כל פעם שעתיים רצוף. אנשים היו נחמדים אלי ורבים עצרו להקשיב ולשאול שאלות. מה שבטוח, אף פעם לא היה לי פחד במה אחרי ששרתי ברחוב".

אותה התשוקה לשיר לקח אותה הלאה. נועם ניגנה עם ג'ון קלייטון על הבמה מרכזית של פסטיבל הג'אז בהאג, היא ג'ימג'מה עם קייטי מלואה בפסטיבל ג'אז בים הצפוני בהולנד. והיא הופיעה עוד ועוד, כל הזמן, מאות הופעות קטנות וגדולות. בקיץ האחרון, יצאה לסיבוב הופעות בהודו ואף מילאה את ה-Blue Frog ב-בומביי. נועם הוציאה גם EP בהוצאה עצמית שנמכר ביותר מ-3000 עותקים, כולם בהופעות וכתבה מוסיקה לסרט ההולנדי At the dream's edge. שניים משיריה מופיעים בפסקול סרט של ה- BBC.

"גיבורה מקומית... פרפורמרית אמיתית... כשרון עם הלב במקום הנכון, איפה עוד אפשר למצוא אותם?" (לייב אקסס 2011)
"Calling you from Syria היא יצירת פופ מדבקת וקליטה שללא ספק היתה מדרגת אותנו הרבה יותר גבוה באירוויזיון מאשר בחירתנו השנה (nu.nl 2011)
"הדבר הטוב ביותר מישראל על אדמת אמסטרדם" (דרי פור טוואלף 2011)
"ושוב, כמעט כמו כל שיר באלבום שלה, הפזמון של it's clear עדיין מנגן לי בראש" (פסטיבל אינפו 2011)
"מדהימה, פנטסטית, יוצאת מן הכלל... הבלדות שלה נכנסות לך מתחת לעור" (אלגמיינה צייטונג 2010)
"תזכרו את השם הזה, לנועם וזאנה יש קול שגרם לאנשים להסתובב זה לזה ולומר - וואהו!" (לונלי פלאנט 2010)
 
לינקים:
אודיו
At the philosopher's
תמונות
עטיפת האלבום Daily Sketch
נועם בהופעה בפסטיבל Music meeting
נועם בהופעה ב-Ruigoord
נועם זוכה בתחרות מוייה נוטן בהולנד
נועפ מופיעה ב-Lahr, גרמניה
נועם מופיעה בפסטיבל הסרטים הישראלי בהולנד