מירי אלוני

מירי אלוני
קטגוריות: זמרים
תגים חכמים:
שליחת מסר אישי

מירי אלוני התפרסמה כבר בימיה בלהקת הנח"ל בסוף שנות השישים, ביחד עם מוטי פליישר, אופירה גלוסקא, אלי מגן, גידי גוב, דני סנדרסון, אלון אולארצ'יק, אפרים שמיר, לאה לופטין, רותי הולצמן, ירדנה ארזי, עמוס טלשיר ועוד. בין השירים בהם שרה סולו היו קרנבל בנח"ל, בהיאחזות הנח"ל בסיני, אנחנו ואתם, הבן יקיר לי אפרים, והשיר שאולי מזוהה איתה יותר מכל, שיר לשלום.

לאחר שחרורה מלהקת הנח"ל ביצעה מירי אלוני את השירים בסדרה הטלוויזיונית המיתולוגית חדווה ושלומיק. השירים הבלדה על חדוה ושלומיק ולהיות לבד (יהונתן גפן/יאיר רוזנבלום) שרדו הרבה שנים אחרי שהסדרה נשכחה. מירי אלוני גם השתתפה במופע ג'מבו שהפיק אברהם דשא (פשנל), בכיכובם של בוגרי להקות צבאיות נוספים.

מירי אלוני הייתה הסולנית של להקת הרוק אחרית הימים, וכן השתתפה בחבורת בימות, ששרה את שירי נעמי שמר, וזכורה בין היתר משירים כמו לשיר זה כמו להיות ירדן ובארץ להד"ם.

מירי אלוני הקליטה שירים רבים במהלך הקריירה שלה, אך אין שיר המזוהה איתה יותר משיר לשלום. בעצרת התמיכה בהמשך תהליך השלום שנערכה בכיכר רבין במוצאי שבת, ארבעה בנובמבר 1995 ביצעה את שיר לשלום וכולנו זוכרים את התמונה בה מצטרפים אליה יצחק רבין ושמעון פרס לשירת שיר לשלום. בסיומה של העצרת נרצח יצחק רבין והביצוע לשיר השיב את מירי אלוני אל התודעה הציבורית.

לפרטים נוספים: צוות ברק 052-8818148 09-7658640

 

 

 

 

אודיו
הבלדה על חדווה ושלומיק
להיות לבד
וידאו
תמונות
מירי אלוני
מירי אלוני