לילה מלקוס

לילה מלקוס

לילה מלקוס נולדה בבואנוס איירס שבארגנטינה ונמשכה למוסיקה בגיל צעיר, בהשראת הוריה. לילה מלקוס עלתה לישראל ב-1990 ובארץ החלה לשיר מוסיקה לטינית. באותה תקופה המוזיקה הברזילאית הייתה פופולרית בארץ הרבה יותר ממוזיקה ארגנטינית. ב-1996 החלה לילה מלקוס לשיר כסולנית של הג'רוזלם סלסה באנד, איתה הופיעה במשך שש שנים בכל רחבי הארץ ובפסטיבלים כמו פסטיבל ג'ז בים האדום (פסטיבל הג'ז באילת 1999) והפסטיבל ג'ז, בלוז ווידאוטייפ (תל אביב 1999) ובמועדוני סלסה שונים. ביחד עם הג'רוזלם סלסה באנד הקליטה לילה מלקוס את האלבום Salsa Mundo (עולם הסאלסה) שזכה להפצה עולמית באמצעות הלייבל Candela, והאלבום מתחיל לנשום שהקליטו דיויד ברוזה וג'רוזלם סאלסה באנד.

ב-1997 צירף רמי קליינשטיין את לילה מלקוס למופע שלו כל מה שתרצי כאחת מזמרות הליווי, והמופע רץ בהצלחה מטורפת במשך כשנתיים. ב-1997 החלה לילה מלקוס לעבוד על אלבום הסולו הראשון שלה עליו עבדה כשנתיים וחצי, עם מוסיקאים כשלמה יידוב, פבלו רוזנברג, רמי קליינשטיין, דיויד ברוזה, לאה שבת ופישי הגדול (אדם בן לביא). האלבום, לוקה דה אמור, בניהולם המוסיקלי של הבסיסט אלון נדל ונגן כלי ההקשה רוני עברין, כולל עשרה שירים בעברית וחמישה שירים בספרדית, מוזיקה לטינית עם קורטוב של גוון מזרחי.

לילה מלקוס
באותה תקופה הגשימה לילה מלקוס את חלומות המשחק שלה, ושיחקה בתפקיד מרכזי בסדרת הטלוויזיה המוסד, קופורודוקציה ארגנטינית-ישראלית מבית היוצר של יאיר דורי הפקות. לאחר מכן, בספטמבר 2000 יצא לאקרנים סרטו של יוסף פיצ'חזדה בסמה מוצ'ו שזכה בפרס וולגין באותה שנה. בסרט שיחקה לילה מלקוס לצד מוני מושונוב, איל שכטר ועזרא כפרי באחד התפקידים הראשיים, כליילה, זמרת מועדונים, ואף שרה את שיר הנושא Besame Mucho, וכן את La Ultima Noche ואת Dos Gardenias.

טלפון: 054-4322816

לילה מלקוס

 

אודיו
לא כל הנוצץ זהב
מחיר האושר
בלב הסערה
אדון שוקולדה
וידאו
תמונות
לילה מלקוס
לילה מלקוס
לילה מלקוס
לילה מלקוס
לילה מלקוס
לילה מלקוס
לילה מלקוס
לילה מלקוס
לילה מלקוס