גל תמיר

yeeeaahhh

 

גל תמיר, יליד קיבוץ ניר-דוד (תל עמל) 1980, הוא זמר, יוצר מקורי ומבצע בתחומים מוסיקליים נרחבים. גל הוא בעל הכשרה מוסיקלית בתחום המוסיקה הקלאסית, הקלה/עכשווית והג'אז אצל המורות: גילה אברהמסון, אגנס מסיני, ורד דקל ורובין ויזל-קפסוטו.

גל תמיר סיים את לימודיו לתואר ראשון באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים במסלול הרב-תחומי. מאחוריו רקע עתיר של הופעות בהרכבים עכשוויים שונים מחד ובאנסמבלים קלאסיים יותר מאידך. בעבר הופיע גל עם זמרי מקהלת א-קפלה ירושלים בקונצרטים שונים ובמסגרת פסטיבל אבו-גוש ובפסטיבל האמנויות בירושלים. וכעת הינו חבר בלהקת "מה יגידו השכנים?"

Black&white
 
דואט עם רעות רבקה

גל הופיע עם תזמורת הסינפונייטה באר-שבע בתכניות רבות מסדרת "שרים עם התזמורת"  ואף שימש כמפיק ארגוני ותוכני בשיתוף עם נעה ריצ'קה של סדרה זו תחת ניהולו של הד"ר מיכאל וולפהגם כיום ממשיך גל להופיע בתכניות שונות של התזמורת. 

בחומרים המקוריים ניכרות השפעות מגוונות ממלחינים ויוצרים ישראליים נוסח שלמה גרוניך, מתי כספי, שם-טוב לוי, שלום חנוך ובד-בבד ניתן להבחין בקריצות אל עולם הג'אז ולעיתים אף בנגיעות אוריינטליות שגם הן חלק מן ההשפעות התרבותיות המקומיות.

 

 
בעבר עבד גל תמיר בצורה קבועה עם היוצרת והגיטריסטית הילה וייס ועם הפסנתרן
והקלידן שראל גבאי בפיתוח החומרים המקוריים העצמאיים וכמו-כן עם המלחינה והפסנתרנית סיון שנהב.

בנוסף לאלה, מנגן גל בקלרינט ומשלב מיומנות זו לעיתים בעבודותיו.

ברסיטל הסיום עם ההופעהגל תמיר בהופעה

כיום, מתגורר גל תמיר באזור ירושלים והוא נמצא בעיצומו של גיבוש מופע דואו אינטימי המשלב בין שירים מקוריים שלו לבין שירים מוכרים וידועים של אמנים אשר השפיעו עליו, יחד עם הגיטריסט דן כהן.

פרסומים וקישורים:

 

אודיו
מבוא ואפילוג
יצאנו אט
בלדה לשוטר
לילה לי
וידאו
תמונות
רסיטל סיום
רסיטל
ברסיטל הסיום עם התזמורת המוטרפת
דואט עם רעות רבקה
Black&white
yeeeaahhh
הופעה
גל תמיר
גל תמיר בהופעה
גל תמיר בהופעה