א.מ.י - ארגון אמני ישראל

א.מ.י ארגון אמני ישראל
 

א.מ.י היא עמותה ציבורית שהחלה את פעילותה לפני כ- 30 שנה ומאגדת את כלל האמנים המבצעים בישראל, ביניהם: שחקנים, זמרים, רקדנים, פנטומימאים, קוסמים, בדרנים, מדובבים, מספרי סיפורים, ותיקים, צעירים, חילונים ודתיים, עולים חדשים ובני הארץ – כ-ו-ל-ם!

 קשת רחבה זו של חברים מציבה את א.מ.י במרכז העשייה החברתית האמנותית והתרבותית וכבעלת תרומה בלתי פוסקת לחברה בישראל.

  ה"אני מאמין":

א.מ.י פועלת כגוף המפשר והמקשר בין האמנות והשלטון במדינה, וכגוף העומד על משמר התרבות, הדרמה, המסורת והזמר, והדוחף כל אלה למעורבות בקהילה. א.מ.י. שמה לה למטרות, בין השאר: קידום מעמד האמן, מאבק למען זכויות האמנים ומאבק על שכר ועל שיפור תנאי עבודתם.

 

 א.מ.י. יוזמת ופועלת למען חברי האיגוד:

חתימה על הסכמי שכר: א.מ.י חותמת על הסכמי שכר עם הגופים המשדרים ועם התיאטראות הרפרטוארים בארץ. החוזים מעגנים, בין השאר, את שכר האמן המבצע וחובותיו, את חובות המפיק ואת תנאי נאותות ההפקה.

יעוץ משפטי: א.מ.י. מעניקה יעוץ משפטי מקצועי בחינם לחברי האיגוד עד לתביעה משפטית בכל נושא מקצועי ע"י משרד עו"ד מיכאל לוין. במסגרת שירות זה טופלו מאות מקרים של הלנות שכר, הפרות חוזים, נבדקו מאות חוזי עבודה ועוד.

סיוע מקצועי ושמירה על זכויות האמן: א.מ.י מטפלת בבעיות מקצועיות אישיות של כל החברים. במשרד א.מ.י. נמצאת כל יום עו"ד דורין פלורנטין המעניקה עזרה מיידית ועצה לכל אמן.

תמיכה פיננסית: קרן א.מ.י. לעזרה הדדית מעניקה הלוואות בתנאים טובים ללא ריבית והצמדה לחברי א.מ.י. שנקלעו למצוקה כלכלית. בנוסף, קרן ע"ש דודו דותן המחלקת מענקים לנצרכים.

מועדון הטבות: א.מ.י מעניקה מגוון הנחות והטבות לאמנים, כגון: 50% הנחה להבימה, בית ליסין, קאמרי, הנחות במועדוני כושר ועוד. 

סדנאות וימי עיון: א.מ.י. יוזמת סדנאות העשרה וימי עיון לאמנים בנושאים מגוונים, כגון: פיתוח קול, קאוצ'ינג, מחול, משחק ועוד.

מאבקים כלליים: א.מ.י. מנהיגה מאבקים בגופים ממוסדים ולא ממוסדים כמו גם במשרדי הממשלה השונים למען קידום מעמד האמן וזכויותיו: הסדרת פנסיה לאמנים, קביעת שכר מינימום, הגדלת תקציבים, מאבק בפלייליסט ועוד.

פעילות חוקתית: א.מ.י. מעורבת בפעילות החוקתית והתקציבית בכל הקשור בענייני חינוך ותרבות בכנסת, כגון: מאבק לחקיקת "חוק ההקלטות הפרטיות" בשיתוף עם חברת "אשכולות".

הפקות: א.מ.י. יוזמת ומפיקה ערבי מחווה וזיכרון התורמים למורשת התרבות בישראל.

התנדבות אמנים: א.מ.י. מנווטת את אמני ישראל המתנדבים לכל מפעל גיוס כספים ולכל פעולה הומניטארית: וראייטי ישראל, האגודה למלחמה בסרטן, בתי חולים, בתי אבות ועוד.

כנציגת האמנים א.מ.י. חברה בפיא – ארגון הגג של איגודי האמנים בכל העולם-  בפיא א.מ.י. מייצגת רשמית את מדינת ישראל ומביאה לה כבוד והדר. וכן, קשרים לאמנים המעוניינים להופיע בחו"ל ולקבל עזרה איגודית בחו"ל.

 א.מ.י., כגוף בלתי תלוי, פועלת ללא כל חסות חיצונית, וממנת את פעילותה בלעדית באמצעות תמיכה ממשלתית צנועה ודמי החבר המשולמים לה.

 א.מ.י. תשמח תמיד לצרף חברים חדשים ולפעול עימם, עבורם ולמענם לקידום העשייה התרבותית היוצרת בישראל ולמען עתידכם האישי.

אנו תמיד לשירותכם - נציגי האיגוד: מאירה, יואל, דורין, טניה, קטי, ראניה ויוליה ישמחו להעניק לכם פרטים נוספים בפגישה אישית, בטלפון: 03-6877825

וכן באתר האינטרנט שלנו.

 הכוח הוא באיגוד!

בברכה,

יעקב (יענקל'ה) מנדל

יו"ר הוועד המנהל

א.מ.י – אגודת אמני ישראל (ע"ר)

 

 

תמונות
א.מ.י ארגון אמני ישראל