דני אמיר

דני אמיר
הופעה של דני אמיר ושרון עזריה, יום ראשון, 30/08, קפה ביאליק. בואו. הקטרזיס עלינו.

ובאופן לא פחות מגמתי: ביום שלישי, האחד בספטמבר, דני יופיע בערב הזדהות עם סמיח ג'אבארין בצוותא. (אברים להשתלה - עלינו!)

למטיבי לכת: ביום חמישי ה 3/9 הופעה נוספת של דני ושרון בקפה המושב, כרכור (רישום לקואופרטיב אורגני - במקום!)

דני אמיר הוא Singer-Songwriter ישראלי. את פרסומו הראשון עשה דני אמיר לא בתחום המוסיקה - בתחילת שנות ה-80 הוא היה אחד מסרבני הגיוס המפורסמים, והוא אפילו נעצר על סירובו לשרת בשטחים.
דני אמיר כתב מאז שירי מחאה על נושאים פוליטיים וחברתיים מזווית אישית מאד. עד סוף שנת 1985 השלים דני אמיר כתיבה והלחנה של כמות מספקת של שירים אישיים (שרובם לא היו פוליטיים) להקלטת אלבום. למרות שעל פניו נראה מצבו אז חסר סיכוי בשוק המוסיקה (שכן, הוא לא ממש אמן מיינסטרים, והייחוס של סרבן גיוס לא בדיוק נחשב למקדם מכירות), היו לו, למזלו הטוב, חברים טובים, ובראשם מיקי שביב, שסייעו לו להגיע להשלמת אלבום. מיקי שביב הפיק מוסיקלית וסיגנן את השירים שדני אמיר כתב והלחין: "שטויות" (מילים עם דן תורן), "מה זה משנה" (מילים ולחן עם אורון אדר), "סיפור אמיתי", "כוכב הערב (הוא לא כוכב הבוקר)", "מרכבה ולביא", "קום", "הורים ושכנים", "מצב עדין/מנוחה מוחלטת", "יכול להיות שזה נכון" ו"אדרנלין". בהקלטות דני אמיר שר וניגן בפסנתר ואורגן והוסיף נגיעות בס וגיטרה. מיקי שביב ניגן בגיטרות, בס וטמבורין וגם זעק ולחש. עוד השתתפו משה לוי באורגן ופסנתר, ז'אן-פול זימבריס בתופים, ואריאל זילבר בחצוצרה.
ב-1987 יצא האלבום נסיגה בשלבים, ולווה במעט מאוד הופעות. זמן קצר לאחר מכן החל דני אמיר לנגן עם יוסי פרץ (שירה, גיטרות, פסנתר וקלידים), צחי הר-נבו (שירה, בס ומפוחית) ובועז ברמן (תופים וכלי הקשה) במה שהפך ללהקה דברים שעשיתי עם אחותי. בהופעות הלהקה חזר דני אמיר מדי פעם גם לשירי האלבום נסיגה בשלבים.
אלבומה של דברים שעשיתי עם אחותי, שיצא ב-1998, כלל שירים שדני אמיר כתב והלחין: "הפחד", "מרדכי היהודי", "רק בכוחות עצמך", "פסיכולוגית יקרה" ו"חתול ונמר".
באותה שנה עבד דני אמיר עם צוות "החמישייה הקאמרית" וכתב לתוכנית מספר שירים, ביניהם פרודיה על שלמה ארצי.

בין 1993 ל-1995 עבד דני אמיר עם ארז לב-ארי, בועז ברמן ואיתי זילבר. לאחר מכן ניגן דני אמיר עם The Solar System Sissies ועם הירקון 70.

בשנת 2007 הוציא דני אמיר  את האלבום "שמונה שירים על אלוהים והכיבוש", אלבום שקשה מאוד להתעלם מהטקסטים שבו, שעוסקים בסרבנות, כיבוש, טלי פחימה ועוד. באלבום משתתפים ארז לב-ארי, משה לוי, דן תורן ושאול אליהו.
 
וידאו
תמונות
דני אמיר